Druga sezona pokala Perkmandlc

Sledite nam na:

• Pogled nazaj- druga sezona pokala Perkmandlc

Po uspešni izpeljavi turnirjev v sezoni 2018 je sledil pregled dela ter priprava na sezono 2019. Cilji za novo sezono so bili predvsem dvigniti nagradne sklade za tekmovalce in z nabavo nove opreme, dvigniti privlačnost turnirjev. Pri tem nam je občutno pomagalo podjetje Astech, ki je bilo v drugi sezoni tudi naš glavni sponzor. Začetek druge sezone je bil zopet predviden v Idriji a obeti niso bili najboljši. Igrišče naj bi bilo v prvi polovici leta 2019 v celoti obnovljeno. Nov asfalt, črte in koši. Temu zaradi slabih vremenskih razmer žal ni bilo tako. A še bolj kot nam se je mudilo KK Idrija, ki je imelo 1.6.2019 planirano proslavo za 50. letnico košarkarskega kluba. Samo tri dni pred proslavo se je dež umiril in v praktično dveh dneh se je asfaltiralo novo igrišče, montiralo koše in narisalo črte. Kljub temu, da je potrebno pohvaliti vse vpletenem da so se dela opravila tako hitro pa so bila ta izvedena seveda površno. Oba koša sta bila občutno nižja. O centimetrih pa raje ne bi govorili. Prvega junija je bila izpeljana res fantastična proslava ob obletnici košarkarskega kluba, naslednji teden pa smo na igrišče stopili mi.

3na3 u Idr'ji

Skladno z vremenom celo leto je bil tudi ta vikend napovedan dež. Na turnir se je najbrž zato prijavilo samo 8 ekip. Že pred samim začetkom pa smo domnevali, da sta najmočnejši med njimi Sntntn in lanska zmagovalka pokala Žlica. Po srečnem žrebu sta se ekipi srečali šele v finalu. Ekipa Žlice (Blaž Rupnik, Blaž Bončina, Matevž Mlakar in Simon Tratnik) je s 15 proti 12 premagala ekipo Sntntn (Urban Oman, Aleš Dodič in Luka Kureš) V tekmi za tretje mesto pa je slavila stara znanka, ekipa Prfarska kaza (Luka Pivk, Andraž Bizjak in Matej Kacin). Pri metih za tri točke je bil najbolj natančen Blaž Bončina. Met s sredine oz. ‘šut za pršut’ pa je prvi zadel Aleš Primožič. Zopet pa je bilo izredno privlačno tekmovanje v zabijanju. Lanskemu zmagovalcu Tjanu Premu se tokrat ni izšlo po planih saj mu je kar nekaj zabijanj spodletelo. To pa nikakor ne moremo reči za Urbana Omana. Že pri prvem zabijanju, ko mu je Kureš pomagal z asistenco ob rob table je bilo videti, da je slednji za razred boljši od ostalih. Vse skupaj pa je potrdil tudi v naslednjih dveh krogih in zasluženo zmagal tekmovanje.

3na3 u Rovtah

Na drugem turnirju je Perkmandlc združil moči s ŠDK Rovte. Na športnem igrišču sredi gozda sta vzporedno potekala turnir v malem nogometu in v košarki 3x3. Narava, dobra hrana in glasba so bile recept za uspeh. Vreme seveda ni spreminjalo letne mode in z juga se nam je pribljiževala močna nevihta. V obeh sosednjih krajih, Žiri in Logatec je že močno deževalo nas pa je nevihta čakala da končamo s tekmovanjem. Med finalno tekmo je že začelo kapljati takoj po koncu pa je sledil hud naliv. Na turnirju je sodelovalo 11. ekip pretežno iz notranjske in primorske. Najuspešnejša med njimi je bila ekipa Sntntn(Aleš Dodič, Luka Kureš, Igor Deškovič, Luka Jakič), ki so v finalu premagali ekipo Primorci (Alen Mevla, Gašper Jordan Rojko, Žiga Kukanja). Tretje mesto je osvojila ekipa Brute Force(Benjamin Jakupovič, Nik Gregorčič, Klemen Zalokar, Gašper Maček). Po turnirju je ekipa Sntntn prevzela vodvstvo pred ekipo žlica v skupnem seštevku. V metu za tri točke je bil najbolj uspešen Lovro Gregorka iz Vrhnike, ki je zadel 4 izmed 5ih metov. S sredine igrišča v igri za mesne in sirne dobrote pa so v prvem krogu zadeli trije. Med njimi je bil zopet Lovro Gregorka, ki pa si je z še enim zadetim metom s sredine priigral zmago.

3 na 3 u Wajdušni

Dne 20.07.2019 se je odvil tretji turnir za pokal Perkmandlc. Na turnirju so tekmovale ekipe od Ljubljane pa do Kopra. Najboljša med njimi je bila ekipa Njoki, kjer je tako kot lani dobro delovala naveza Žiga Likar in Matevž Mlakar. Z njima sta igrala še Luka Primožič in Miha Cerkvenik. Drugo mesto je osvojila ekipa z Nove Gorice (Vasja Močnik, Primož Lukežič, Gregor Lukežič, Luka Pirc, Boštjan Hari). Tretje mesto je osvojila Idrijska ekipa Žlica (Anže Petrovčič, Gašper Rupnik, Zijad Selimović, Blaž Rupnik). V metu trojk je zmagal Romeo Ječmenjak, met s sredine igrišča pa je zadel Matevž Mlakar.

3 na 3 v Logatcu

Dne 10.08.2018 je sledil četrti turnir pokala Perkmandlc v Logatcu. Celotno popoldne je pripadlo košarki, saj smo v sezoni 2019 podrli osebni rekord v številu prijavljenih ekip. Na turnirju je sodelovalo 14. ekip od tega jih je bilo največ iz Ljubljane. Najboljša med njimi je bila ekipa SUAŠ (Miha Cerkvenik, Nejc Cerkvenik, Darko Tolimir), ki je v finalu ugnala ekipo SFF 3x3. Tretje mesto pa je osvojila ekipa Njoki. Z linije 6,75 je bil najbolj natančen Jure Ličen, ki je nato zmagal tudi v zabijanju. Met s sredine igrišča in s tem let v vetrovniku pa je pripadel Blažu Rupniku.

3na 3 logatec 19 (22).JPG

Zaključni turnir v Idriji

Po uspešno izpeljanih turnirjih v Idriji, Ajdovščini, Rovtah in v Logatcu je sledilo zaključno dejanje v Idriji. Turnir je potekal 07.09.2019, tokrat zaradi slabega vremena se je ples pod koši preselil v dvorano. Tako kot v prvi sezoni tudi letos pred zadnjim krogom ni bilo še nič odločenega. V skupnem seštevku med ekipami je vodila ekipa Žlica, sledili pa sta ji ekipi Sntntn in Njoki.V borbi za najboljšega strelca je vodil Blaž Rupnik (Žlica) sledila pa sta mu soigralca iz ekipe Njoki, Matevž Mlakar in Žiga Likar. Zaključni turnir pa ni bil le v znamenju košarke, saj je potekal bogat spremljevalni program. Številna žrebanja, šut za pršut, razglasitev obraza sezone 2019., glasbeni program in plesne točke skupine Revolution dance crew. V finalu sta se pomerili ekipa SUAŠ in ekipa Njoki, zmaga je pripadla slednjim. Ekipa Žlica se je uvrstila v četrtfinale kar pa je bilo dovolj da si zagotovijo zmago v skupnem seštevku pokala Perkmandlc. Pršut si je z uspešnim metom s sredine priboril Edin Lozič. Obraz druge sezone je postal Aleš Primožič. Prvi strelec tekmovanja pa je postal Blaž Rupnik (Žlica).